Bez prądu

graphics CC0

Tomasz Kucina

Bez prądu–

gdybyś był posłuszną maszyną
do dystrybucji ludzkiej świadomości niezdolną
i podwieszoną na konektomie

jak układ nerwowy dystopijnego nicienia

kompletna mapa połączeń neuronowych
wsparta naśladowczo
na przełącznikach binarnych i bramkach logicznych

nie ważne

duplikat świadomości pobrany z twojego DNA
i wdrożony
w głęboko zaawansowane technologie

teraz wrzucasz do miksu dowolne symulacje VR

i miłość staje się dualistyczną reakcją chemiczną
a świat przyrody
opartą na wektorach matematyką stosowaną

twe randki on line – w protokołach sieciowych

wymienność interaktywnych kochanków
loginy skany i technicy
zamiast biur matrymonialnych

szczegółowa baza danych zamknięta

w departamencie bezpieczeństwa
do krwioobiegu mikro_implanty
w związku – oraz – i z powyższym… nirvana!

miło pozostać człowiekiem – i żyć unplugged

6 myśli na temat “Bez prądu

 1. Współczesny człowiek nie potrafi już żyć a nawet, powiedziałabym, nie potrafi istnieć unplugged .Nie trzeba wojny wystarczy całej planecie wyłączyć prąd i nie ma cywilizacji. Energia elektryczna to system nerwowy całej cywilizacji, a jak go wyłączymy to cywilizacja is dead.:))

  Polubienie

  1. Masz dużo racji, nie potrafimy żyć unplugged. Dlatego powinniśmy o tym coraz częściej myśleć. W tej świadomości napisałem taki akurat a nie inny wiersz. To też jest krzyk epoki zaszczutej i szczującej na siebie w „teksturach” światłowodów i fikcyjnych awatarów. A jednak Kurt Cobain się wykluczył, bo nie wytrzymał wirtualnej nagonki, postanowił wejść w unplugged. Proponuję koncert bez prądu w NY. Kultowy!

   Polubienie

  1. Oczywiście, że przyroda sobie poradzi, my ludzie też, jeżeli tylko będziemy przestrzegali podstawowych zasad sterylności, i nie widzieli tu polityki. Personel medyczny zasługuje na szczególny szacunek. Bohaterowie.

   Polubienie

   1. Bez prądu nie wyobrażam sobie w dzisiejszej dobie pracy personelu medycznego, i sposobów sterylizacji.Mam w bliskiej rodzinie osobę pracującą w służbie zdrowia i to na pierwszej linii, na oddziale zakaźnym,więc doskonale zdaję sobie sprawę z ich poświęcenia, ryzyka i bohaterstwa ,większość tego personelu to ludzie z misją , zasługujący na szczególny szacunek ,tak jak i ludzie innych zawodów, którzy z narażeniem zdrowia i życia pracują w tych trudnych czasach dla dobra ogółu Uważam, że bardzo wielu ludzi uczciwie i rzetelnie z poświęceniem pracujących w tym kraju, jak i w każdym innym tez zasługuje na szacunek i to w każdych czasach nie tylko w czasie pandemii :))

    Polubienie

   2. Nie ma żadnych uwarunkowań, bym nie zgadzał się z twoim komentarzem, ludzi w ogóle wszystkich należy szanować, a już w szczególności cały personel medyczny w tak niekomfortowej sytuacji. Chyba niemal każdy w dalszej czy bliższej rodzinie ma krewnych pracujących w Służbie Zdrowia, nie stanowisz akurat w tym względzie wyjątku (ani ja), ci ludzie zasługują na spokój i szacunek. Mam wrażenie, że próbujesz stanąć ze mną w przeciwnym punkcie widzenia, bo komentarze twoje budowane są z wyraźną próbą przeciągania dyskusji i tworzeniu zawoalowanej kontry do moich odpowiedzi. Niepotrzebnie. Rozumiem doskonale że „prąd” jest niezbędny, to OCZYWISTOŚĆ – co mam tu dodać (niby jak to jeszcze miałbym dokomentować?) i chyba nie podejrzewasz mnie o to, że jestem fascynatem blackout’ów LOL 😉 Ten tekst opowiada raczej o koncepcjach i próbach stworzenia hiperautomatycznego modułu człowieka. Np. firma Gartner definiuje funkcję Hyperautomation jako fuzję wielu funkcji uczenia maszynowego (ML), oprogramowania pakietowego i narzędzi automatyzacji w celu zapewnienia pracy. Hiperautomatyzacja odnosi się nie tylko do szerokości palety narzędzi, ale także do wszystkich etapów automatyzacji: odnajduj, analizuj, projektuj, automatyzuj, mierz, monitoruj i ponownie oceniaj. Nie przypomina to trochę ROBOTYCZNEGO CZŁOWIEKA? Zagraża nam era androidów, i to w niedługiej przyszłości. Nawet nie masz pojęcia jak szybko te technologie są wdrażane na bieżąco. To wiersz tylko wrażeniowy, o nowych próbach uwikłania człowieka w multisensorycznego i multimodalnego androida a nie np. manifest kolejnych ekoterrorystów, czy Mormonów żyjących bez elektryczności Pozdrawiam.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.