2 myśli na temat “Wartościowe blogi w inter-network

 1. Zaglądnęłam, rzeczywiście bohaterski blog.
  Wydaje mi się, że teraz bohater to ten, który walczy, bije wroga, a nie ten, który uczciwie pracuje, płaci podatki, czy dba o ekologię swojej ojczyzny. Stąd krok do umieraj pięknie, zamiast żyj pięknie i uczciwie.
  Zasyłam serdeczności

  Polubione przez 1 osoba

  1. Wszystko jest ważne, potrzebne, różne modele patriotyzmu tudzież bohaterskości (jak to określasz)… mają upoważnienie we współczesności. Ten akurat post-artykuł do którego zalinkowałem, precyzyjnie nawiązuje do historii. Uważam, historia to istotna motywacja, określa tożsamość, wiąże z tradycjami, z kulturą, a te z kolei weryfikują więzi, tj. cywilizacyjny „popęd” również do działań mikro czy makro ekonomicznych – o które zabiegasz i doceniasz? Najpierw bowiem musisz mieć miejsce, ojczyznę, terytorium, musi być prawo i warunki do rozwoju wszelakich biznesów, konieczni są ludzie żyjący w zgodzie i w szacunku do siebie, powiązani w trendach, modach, wzorcach i modelach konsumpcji i komunikacji, to dopiero buduje popyt oraz podaż, a finalnie dobrobyt. Gdy już te warunki są spełnione, zaczynasz dbać o potrzeby cywilizacyjne wyższego rzędu, również o środowisko. Bez historii nie ma wspólnoty, nie ma więc narodu, a dalej można deliberować… kontynentu, struktur gospodarczych, nie ma nic!, etc. etc. etc.,.

   Autorów bloga szanuję. bo promują narodową tożsamość, przecież i europejskość, poprzez szacunek do miejsc i zabytków – to ekspozycja kontynentu, oby tylko warunki nam sprzyjały, bo wiemy, że świat robi się mega selektywny.

   Podatki, ekologia, uczciwe życie, w symbiozie z ekosystemami, naturalna ludzka uczciwość, rozwój ekonomiczny – wszystko tu służy człowiekowi, są to po prostu niewykluczające się kierunki cywilizacyjnej proliferacji, łączą nas więzy krwi, terytorium, geny, upodobania. Chyba o to chodzi, by łączyć a nie dzielić?, zaś historia, zabytki, architektura, miejsca ważnych wydarzeń z przeszłości, ich promocja,- to nas – ludzi dobrej woli – argumentuje – oprócz oczywiście tych innych równie ważnych potrzeb, o czym napisałaś.

   Dlatego m.in. ten blog uznałem za wartościowy.

   Pozdrawiam serdecznie Ultra.

   Polubione przez 2 ludzi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.